Yhteystiedot

Digituen koordinaatiota, yhteistyötä ja palautteen antamista koskevat yhteystiedot löytyvät täältä.

Ota yhteyttä

Helsingin kaupunginkanslian viestintäosaston osallisuus ja neuvonta -yksikkö koordinoi digitukea. Toiminnan suunnitteluun osallistuu edustajia eri toimialoilta ja kaupungin kumppaneilta.

Digituen koordinaatio

Kaupunginkanslia
neuvontapäällikkö Anne Nissinen,
p. 09 310 24443, anne.k.nissinen@hel.fi

erityissuunnittelija Ari Tammi,
p. 040 353 7228, ari.tammi@hel.fi

Kaupunginkirjasto
pedagoginen informaatikko Katja Jokiniemi, katja.jokiniemi@hel.fi

Asukastalot
johtava sosiaaliohjaaja Irene Pudassalo-Thurman, irene.pudassalo-thurman@hel.fi

Palvelukeskukset
asiakasneuvoja Kirsi Mikkonen, kirsi.mikkonen@hel.fi

Suomenkielinen työväenopisto
tietotekniikkasuunnittelija Juhana Mykrä, juhana.mykra@hel.fi

Arbis
Suunnittelusta vastaava opettaja Jan Amnell, jan.amnell@arbis.hel.fi

Yhteistyö

Helsingin kaupunki tekee yhteistyötä yhdistysten ja yritysten kanssa digitukeen liittyen. Jos organisaatiosi on kiinnostunut yhteistyöstä Helsingin kaupungin kanssa, ota yhteyttä digituki@hel.fi.

Digitukijoille järjestetään säännöllistä koulutusta ja verkosto, jonka kautta on mahdollisuus saada vertaistukea. Jos haluat liittyä digitukijoiden verkostoon, ota yhteyttä em. osoitteeseen sähköpostilla ja lähetämme sinulle kutsun.

Yhteistyökumppanit digituen järjestämisessä

ENTER ry (avaa uuden välilehden)
toiminnanjohtaja Juulia Andersson, juulia.andersson@entersenior.fi

Helsinki Missio (avaa uuden välilehden)
projektikoordinaattori Sirpa Hirvonen, sirpa.hirvonen@helsinkimissio.fi

Markkinointi
materiaalit

Digituen palvelupisteet voivat tilata tällä lomakkeella (aukeaa uuteen ikkunaan) Helsingin digituen markkinointimateriaalia kaupunginkansliasta.

Palaute

Arvostamme mielipidettäsi ja kuulemme mielellämme kokemuksesi. Voit lähettää kaiken Helsingin digitukea koskevan palautteen sähköpostilla.